Provoz školy od 12. dubna

Vážení rodiče, milí žáci,

jsme velmi rádi, že se budeme moci opět ve škole prezenčně vzdělávat. Velmi si ceníme práce Vás rodičů v době, kdy musely být děti na distanční výuce. Domácí vzdělávání bylo pro všechny velmi náročné a jsme rádi, že dětem opět můžeme umožnit setkávat se s kamarády a vyučujícími v budově školy. Budeme dělat vše pro to, aby děti byly ve škole chráněny a proto musíme dodržovat Mimořádná opatření, která vláda vydává na základě zákona a v souladu s ním. Jde zejména o zákon č. 258/2000 Sb. O ochraně veřejného zdraví a zákon č. 94/2021 Sb. O mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19. Od 12. 4. 2021 se prezenčně budou setkávat všichni žáci naší školy. Vždy v pondělí a ve čtvrtek budou testováni. V naší škole nabízíme i  testování výtěrem z úst, které by provedla paní Palatášová. Rodiče vyplní tiskopis a odsouhlasí identifikační údaje, které budou zaneseny do národního registru pro potřeby laboratoře i pro opětovné testování. Výsledky rodiče dostanou na e-mail a SMS zprávou. Důležitá informace je, že před odběrem vzorku výtěrem z úst děti nemohou hodinu jíst, pít a čistit si zuby. Mohlo by to ovlivnit výsedky. Další testování bude ve čtvrtek 15. dubna. Tyto testy mají 97 % průkaznost výsledku. V případě pozitivního testu je možné odebrat PCR test a vzorek odvézt do laboratoře. K tomu ale opět budeme potřebovat Váš souhlas. Testy jsou zdarma.
Pokud rodiče nebudou souhlasit, budou si moci s dítětem ve škole udělat testy výtěrem z nosu.
Prosíme rodiče žáků, aby od 6:30 do 7:10 hodin přicházeli pouze žáci 1., 2. a 3. ročníku a od 7:10 – 7:30 žáci 4. a 5. ročníku, aby se před školou netvořila velká skupina dětí a rodičů. Na výsledky se čeká asi 15 minut. Pokud rodiče s testováním svých dětí nesouhlasí, mohou zůstat doma a z vyučování jsou omluveni.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat